Nápověda

Nejčastější otázky a problémy

Chci založit pomník, co mám udělat?
Stačí se zaregistrovat a pak již můžete vytvářet pomníky.

Smazal/a jsem omylem pomník, je možné ho obnovit?
Ano, pomník i jiné položky je možné obnovit. u8CsQmV6hUGoQmS6hTEoUZa94.

Proč není možné vytvořit pomník člověku z 12. století? 
Stránky slouží jako památník na lidi, kteří žili nedávno a někdo živý na ně vzpomíná. Jde o vzpomínky, ne o katalog slavných osobností.

Lze nějak změnit dobu, po jakou bude svíčka nebo květina na hrobě?
Doba trvání svíček je daná jejich typem, dobu trvání květin si můžete zvolit. Po jejich zhasnutí a zvadnutí lze přidat další.

Nevím přesně ani datum úmrtí ani datum narození toho, komu chci založit pomník, co mám dělat?
Datum narození není nutné, datum úmrtí je třeba zadat, ale pokud ho nevíte, napište alespoň přibližné a do popisu vložte prosbu, aby se vám ozvali ti, kteří přesné datum znají.

Jak můžu kontaktovat jiné uživatele? 
Můžete vždy kontaktovat správce pomníku přes textový odkaz "Poslat vzkaz správci pomníku", který najdete rovnou pod hlavní fotkou. Ostatní můžete kontaktovat, pokud přidají vzpomínku na pomník a udají u ní svůj e-mail.

Co mám dělat, když sem někdo píše neslušné komentáře a nahrává nevhodné fotografie?
Pokud jste správce příslušného pomníku, můžete příspěvky i fotografie mazat. Pokud nejste správce, napište mu. Pokud jde o opakovanou událost nebo je to správce pomníku, kdo se chová neslušně, 98CsQmV6hUGoQmS6hTEoUZa94.

Nemůžu přečíst anti-spam, co mám dělat? 
Ideální je se zaregistrovat a přihlásit se, tam nemusíte anti-spam vyplňovat. Pokud se registrovat nechcete, změňte si slova na anti-spamu tlačítkem se dvěma šipkami dokolečka. Bohužel jiné anti-spamy se nám neosvědčily a správci pomníků pak museli mazat spamy, které se stránkami vůbec nesouvisely.

Pokud máte dotaz nebo problém, který jste zde nenašli, přečtěte si prosím Pravidla a O projektu. Pokud ani tam nenajdete odpověď, 98CsQmV6hUGoQmS6hTEoUZa94.

Důležité odkazy

Všechno důležité vám pošleme

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.

Prohlédnout
Portál Umírání.cz

Portál Umírání.cz

Praktické rady a informace v nelehké životní situaci najdete na informačním portálu pro nemocné, pečující a pozůstalé provozovaném Cestou domů.

Prohlédnout
Poradna

Poradna

V internetové poradně Umírání.cz odpovídají lékaři, sociální pracovníci, psychoterapeuti a právnička na vaše otázky.

Prohlédnout
Cesta domů

Cesta domů

Provozujeme domácí hospic a poradnu pro nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny. Přispíváme ke společenským změnám s cílem zlepšit péči o lidi na konci života.

Prohlédnout