Pravidla

Pravidla fungování stránek www.evzpominky.cz

 1. Provozovatelem webových stránek www.evzpominky.cz je Cesta domů, z.ú. (dále jen provozovatel, v běžném provozu zastoupen redakcí).
 2. Pravidla určuje provozovatel a vymezuje si právo pravidla měnit.
 3. Provozovatel poskytuje server k vytváření vzpomínkových pomníků.
 4. Kdokoliv, kdo se zaregistruje, zadá platný e-mail a aktivuje účet, stává se uživatelem a může vytvářet pomníky. Vytvářením pomníků se uživatel stává správcem jednoho nebo více pomníků.
 5. Správce může vytvořit tolik pomníků, kolik potřebuje.
 6. Pomník je vytvářen jako vzpomnínka na reálného, ale již zemřelého člověka. Pomník je pak uváděn pod vlastním jménem a příjmením zemřelé osoby. Ostatní pomníky budou mazány.
 7. Pomníky a údaje na nich (včetně fotografií, videí, vložených vzpomínek, květinových darů ad.) jsou veřejné a veřejně dohledatelné (např. pomocí internetových vyhledávačů). Na pomníky může přistupovat kdokoli.
 8. Nově vytvořený pomník zemřelému, který již pomník má, bude po konzultaci redakce se správcem smazán.
 9. U pomníku je třeba uvést Jméno, Příjmení, Datum úmrtí a Popis pomníku. Fotografie a datum narození jsou nepovinné položky.
 10. Každý pomník má jen jednoho správce. Správcovství může být po dohodě s redakcí převedeno na jiného uživatele.
 11. Správce může mazat příspěvky (dárky, fotografie, odkazy atd.) na svém pomníku a upravovat nastavení pomníku.
 12. Ve výjimečných případech je možno vytvořit pomník obětem hromadné katastrofy nebo genocidy, kdy není možno vytvářet jednotlivé pomníky. U pomníku pak není uvedeno datum narození.
 13. Uživatelé mohou vytvářet pomníky, sledovat pomníky, přidávat dárky na pomníky, vkládat fotografie a odkazy, psát komentáře a komunikovat se správci.
 14. Návštěvníkem je kdokoliv, kdo přijde na stránky a není zaregistrován, může přidávat příspěvky na pomníky, ale nemůže vytvářet a sledovat pomníky.
 15. Provozovatel nezodpovídá za obsah pomníků.
 16. Veškeré příspěvky nebo pomníky, které budou odporovat zákonům ČR a slušnému chování, budou smazány. Uživatelé zodpovědní za tyto příspěvky či pomníky budou varováni a při opakování podobné situace bude jejich účet smazán.

Důležité odkazy

Všechno důležité vám pošleme

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.

Prohlédnout
Portál Umírání.cz

Portál Umírání.cz

Praktické rady a informace v nelehké životní situaci najdete na informačním portálu pro nemocné, pečující a pozůstalé provozovaném Cestou domů.

Prohlédnout
Poradna

Poradna

V internetové poradně Umírání.cz odpovídají lékaři, sociální pracovníci, psychoterapeuti a právnička na vaše otázky.

Prohlédnout
Cesta domů

Cesta domů

Provozujeme domácí hospic a poradnu pro nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny. Přispíváme ke společenským změnám s cílem zlepšit péči o lidi na konci života.

Prohlédnout