Jana Dohnalová

25.12.1955 23.3.2013
Zhlédnuto: 1 013x

Maminka, máma. Prostá slova, a přece jedna z nejdražších. Vždyť co bychom byli bez maminky, bez její péče, starostlivosti a lásky. V jejím klíně jsme nacházeli útočiště, v jejím klíně jsme hledali bezpečí a jistotu. Maminka nás, své děti, chránila svou láskou, bděla nad každým naším krokem jako strážný anděl. Sdílela s námi radost a žal, naše úspěchy i případné nezdary. Vyhlížela nás z okna, když jste byli na cestách, těšila se z každé chviličky s námi. Nezištně a nesobecky vás ošetřovala, když jsme se jako malé děti zmítaly v horečkách, hladila nám rozpálené čelo, vařila čaj, seděla u našich postýlek dlouho do noci. Nevyspalá, unavená, ale šťastná, že je nám na blízku, že nám může pomoci. Spojena s námi pevným a nezlomným poutem mateřské lásky prožívala s námi po všechna ta dlouhá léta dobré i zlé. Byla na nás hrdá a pyšná, když se nám něco povedlo, hájila a bránila nás, když jste náhodou někdy šlápli vedle. Pracovala, starala se, abychom měli vše potřebné, aby nám nic nechybělo. Jejím největším štěstím byl náš každý, byť sebemenší úspěch a největší radostí chvíle prožitá ve naší blízkosti. To všechno byla naše maminka. Obětavá, starostlivá, laskavá a milující. Nikdo nám už tak, jak to uměla ona, nepohladí rozpálené čelo, nikdo nás už nezahrne takovou láskou, péčí a starostlivostí. Maminka, to byl náš domov, naše bezpečné zázemí, naše jistota a naděje. A její pohlazení, to byl ten nejlepší lék proti všem nemocem, nejúčinnější povzbuzení ve chvílích neúspěchů a nesnází.

Položení květiny

Pozn.: položky označené * jsou povinné.

Důležité odkazy

Všechno důležité vám pošleme

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.

Prohlédnout
Portál Umírání.cz

Portál Umírání.cz

Praktické rady a informace v nelehké životní situaci najdete na informačním portálu pro nemocné, pečující a pozůstalé provozovaném Cestou domů.

Prohlédnout
Poradna

Poradna

V internetové poradně Umírání.cz odpovídají lékaři, sociální pracovníci, psychoterapeuti a právnička na vaše otázky.

Prohlédnout
Cesta domů

Cesta domů

Provozujeme domácí hospic a poradnu pro nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny. Přispíváme ke společenským změnám s cílem zlepšit péči o lidi na konci života.

Prohlédnout