Drahomíra Štěpničková

2.6.1939 30.8.2021
Zhlédnuto: 287x

Mami, už tu s námi nejsi pár měsíců, ale mě chybíš snad čím dál víc.
Vím, že už svíčka dohořela, vím, že jsi tu byla požehnaný čas, který vypršel. Už je Vás tam pospolu více, kteří mi v životě chybí, ale nic nebolelo tak, jako když jsi odešla ty. Jako kdyby moje jedna půlka byla prázdná a vím, že se už ani nikdy nenaplní. Měly jsme spolu takové zvláštní propojení, takový nerv navíc, jen my dvě. Často slyším tvůj hlas, často bych ti chtěla něco vyprávět - a pak si uvědomím, že.....
Nasmály jsme se spolu blbostem a poškorpily se, pořád jsme tu byly jedna pro druhou. Všechno se v hlavě přehrává, jaké jsme měli Vánoce, jaká jsi vařila jídla, jak jsme chodili ven se psem a na houby a jak jsme tě vozili na různé akce našich dětí. Jak jsi všude chodila lehce pozdě a mě to rozčilovalo, co jsme se spolu nazpívaly - to nadání mám po tobě a po mě zas náš synek. Tyhle střípky, to obyčejné žití, dělá život životem. Maminko moje zlatá, veřím, že tvoje čistá dušička je poklidná a že o nás víš. Chybáš mi každý den, každou hodinu - strašně. Nikdy tě nepřestanu mít ráda.

Rozsvícené svíčky

Právě rozsvícené svíčky: 0
Dosud rozsvícené svíčky: 6
Rozsvítit svíčku

Položené květiny

Právě položené květiny: 2
Dosud položené květiny: 6
Marcela  Svobodová
Marcela  Svobodová 20. 5. 2022
Marcela  Svobodová
Marcela  Svobodová 20. 5. 2022
Položit květinu

Vzpomínky

20. 5. 2022 Marcela  Svobodová marcela.svobodova.ms@gmail.com

Mamko, je pátek, jsem unavená jako vždycky v pátek v práci  a těším se domů.
Kdybys tu ještě byla, prodiskutovaly bychom, jak barometr šel nahoru nebo dolů a jak moc nás bolí to či ono. Nakonec bychom se zachechtaly, že jsme už starý a rozvrzaný a hned by se nám ulevilo. Tvůj smích mi zní v hlavě.
Včera jsme jeli na chatu kolem té budovy, ty víš jaké - fuj nechtělo se mi tam ani podívat. Jen si říkám, že už jsi tak ani naplno nevnímala, kde jsi a co se s tebou děje a to mě trochu zklidňuje.
Je hezky a teplo, všechno kvete jako blázen, pylu lítají ve vzduchu tuny. Trošku mě to vadí, ale jde to. I Peťan trochu kejchá a tak se těšíme na pořádnou bouřku, která to spláchne.  To by bylo něco pro Beníka viď, zase bys ho dva dny nedostala zpod kanape.
Kdybys tu ještě byla, jeli bychom všichni na chatu, šli se projít po lese po tý naší cestičce a pak si sedli ven, něco pojeli a hráli bychom prší. Do vzpomínek mi svítí sluníčko a míhá se stín od listů stromů,které jsou krásně zelené ....

16. 5. 2022 Marcela  Svobodová marcela.svobodova.ms@gmail.com

Mami, pořád se mi vrací vzpomínky na tebe a s tebou. Občas se i zamračím, to když si vzpomenu, že to s tebou taky nebylo vždycky lehké - nakonec  jako s každým z nás. Vždycky jsi říkala, že tě umím pěkně zkomandovat. No mělas pravdu, já holt stála vždy víc nohama na zemi než ty. Bylas typický blíženec, chvíli tak a chvíli onak, nahoru dolu. Hlavu pořád tak trochu v oblacích, realita byla pro tebe vždycky trochu vzdálená. Ale to už tak byla tvoje povaha, tvoje podstata. Bylas ale vždycky strašně hodnej člověk, takovej mírnej a svoje potřeby jsi nikdy neupřednostňovala před námi. To každej neumí, spíš naopak.
Moc a moc doufám, že jsi už se svou milovanou maminkou, kterou jsem nikdy nepoznala a se svými bráchy, které jsi tak měla ráda.  O nás se neboj, všichni si vedou celkem dobře.  Kluci jsou spokojený v práci, Danča běhá a běhá a už je poloviční, sluší jí to. Miuška je hodný zlatíčko. I já se už dávám dohromady, i když mi to ještě moc nejde. Strašně mi chybíš mami, mám tě ráda.

Napsat vzpomínku

Důležité odkazy

Všechno důležité vám pošleme

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.

Prohlédnout
Portál Umírání.cz

Portál Umírání.cz

Praktické rady a informace v nelehké životní situaci najdete na informačním portálu pro nemocné, pečující a pozůstalé provozovaném Cestou domů.

Prohlédnout
Poradna

Poradna

V internetové poradně Umírání.cz odpovídají lékaři, sociální pracovníci, psychoterapeuti a právnička na vaše otázky.

Prohlédnout
Cesta domů

Cesta domů

Provozujeme domácí hospic a poradnu pro nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny. Přispíváme ke společenským změnám s cílem zlepšit péči o lidi na konci života.

Prohlédnout