Svatava Poláková

6.9.1944 23.1.2023
Zhlédnuto: 878x

Milá maminko,
dnes jsi odešla, 23.1.2023 v 11 hodin. Věřím a doufám, že tě již nic nebolí a netrápí. A přijde mi tento pocit nejdůležitější. My, co ještě zůstáváme, cítíme ztrátu, často nechceme rozumět naší konečnosti. Konečnosti fyzické. Já mám pocit, že tě vnímám i teď, že jsi mi hodila sněhovou nadílku ze stromu rovnou na krk pod bundu, když jsem procházela pod stromem k autu, abych vyzvedla Domču ze školy. Toto ale studilo. Usmála jsem se a bylo mi hezky. Vzpomínky zůstávají, ty neodchází. Jen tu odkládáme šat, který už nemohl sloužit dál na zemi, a já věřím, že jsi přešla bránou jinam a tam se shledáš se svými milými a jednou i se mnou. A je vlastně fuk vše, co se na zde na zemi odehrálo, zůstává jen Láska a Světlo a nádherná podstata každého člověka. Vracíme se Domů. Bylo krásné držet tě ještě včera za ruku, hladit ti tvář, chladit tvé čelo a říci ti, jak moc tě všichni máme rádi. A jak moc si přeji, abys už netrpěla, byla svobodná a měla odvahu a síly buď tu zůstat a uzdravit se nebo přijmout, že čas se naplnil a je třeba jít dál. Mám tě ráda, děkuji maminko.

Pouštím ti maminko Hansiho:

https://www.youtube.com/watch?v=0MX0kaCbMpI

A ještě Vaška Neckáře, chtěla jsi abych byla kluk Vašíček :)

https://www.youtube.com/watch?v=8azgX-tvXSI

Rozsvícené svíčky

Právě rozsvícené svíčky: 0
Dosud rozsvícené svíčky: 15
Rozsvítit svíčku

Položené květiny

Právě položené květiny: 0
Dosud položené květiny: 4
Položit květinu

Vzpomínky

Důležité odkazy

Všechno důležité vám pošleme

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.

Prohlédnout
Portál Umírání.cz

Portál Umírání.cz

Praktické rady a informace v nelehké životní situaci najdete na informačním portálu pro nemocné, pečující a pozůstalé provozovaném Cestou domů.

Prohlédnout
Poradna

Poradna

V internetové poradně Umírání.cz odpovídají lékaři, sociální pracovníci, psychoterapeuti a právnička na vaše otázky.

Prohlédnout
Cesta domů

Cesta domů

Provozujeme domácí hospic a poradnu pro nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny. Přispíváme ke společenským změnám s cílem zlepšit péči o lidi na konci života.

Prohlédnout