Jitka Chladkova

10.8.1942 27.4.2022
Zhlédnuto: 465x

Moje maminka zemřela náhle a nečekaně. Moc mi chybí už teď. Vždycky jsme si volaly a byla sranda. Ty telefonáty mi budou moc chybět. Doufám, že teď uj alespoň nic nebolí a je tam nahoře se svými rodiči a moji prababickou a se svojí Britou-pejsek.  Nikdy nezapomenu a doufám, že mi bude hlídat a pomáhat, tam kde teď je. Měj se tam nahoře hezky a všechny tam pozdravuj. Mám Tě moc ráda a už teď mi moc chybíš.

Rozsvícené svíčky

Právě rozsvícené svíčky: 4
Dosud rozsvícené svíčky: 45
Romana a Honza
Romana a Honza 23. 5. 2022
Katka
Katka 22. 5. 2022
Romana a Honza
Romana a Honza 22. 5. 2022
Romana a Honza
Romana a Honza 22. 5. 2022
Rozsvítit svíčku

Položené květiny

Právě položené květiny: 13
Dosud položené květiny: 33
Romana a Honza
Romana a Honza 23. 5. 2022
Katka
Katka 22. 5. 2022
Romana a Honza
Romana a Honza 22. 5. 2022
Romana a Honza
Romana a Honza 21. 5. 2022
Romana a Honza
Romana a Honza 20. 5. 2022
Romana a Honza
Romana a Honza 19. 5. 2022
Romana a Honza
Romana a Honza 18. 5. 2022
Katka
Katka 17. 5. 2022
Romana a Honza
Romana a Honza 17. 5. 2022
Romana a Honza
Romana a Honza 16. 5. 2022
Romana a Honza
Romana a Honza 15. 5. 2022
Romana a Honza
Romana a Honza 15. 5. 2022
Romana a Honza
Romana a Honza 14. 5. 2022
Položit květinu

Vzpomínky

23. 5. 2022 Romana roja.model@volny.cz

Tak dnes směr Krkonoše pak se ozvu,jak tam bylo. Vzpomínám a mysli na mě. ❤️

22. 5. 2022 Romana a Honza roja.model@volny.cz

Tak Stuchlicce jsem se nedovolala. Snad to nevadí. Už jsi pomalu děláme místo na knížky z Milína. Včera Robinek ukradl misku kočkám a snědl jim granulky. Snad jsi to také viděla je to prostě ulicnik. Zítra odjíždíme s Kokoskou na výlet. Tak Ti pak napíšu, jak se vydařil. Kluci budou hospodařit sami. Tak se mějte hezky, všichni vzpomínáme. ????

21. 5. 2022 Romana a Honza roja.model@volny.cz

Tak dnes v noci byla menší bouřka, tak se lépe dýchá a je svěží vzduch. Ty jsi bouřky neměla moc ráda, to si pamatuji. Ale tráva je hezky zelená. Zase bude co sekat. Snad jste to, Blam nahoře vsicnhi preckali bez pohromy. Tak pořádně prozen Britu, Blacka a Kazana mějte se dobře a dejte o sobě nějak vědět. ❤️

20. 5. 2022 Romana a Honza roja.model@volny.cz

Tak dnes přišel dopis od Jardy Scheuby (snad si na něj vzpomeneš) a dost ho překvapilo, že už nejsi mezi námi. Hezky na Tebe vzpomínal, jak jsme k nim chodili na návštěvu a že jsi ho  poměrně dost ovlivnila  i co se týká jeho dalšího studia, života i práce. Tak pozdravuj tam nahoře i jeho rodiče. Víš, jaká byla vždycky sranda, když u nás byli na návštěvě. Tak jak píše Katka, dej o sobě někdy nějakou cestou vědět, že je nahoře vše v pořádku. Budeme se těšit. Dnes jsem zase přidala jednu památeční fotku. Snad se Ti bude líbit. Vzpomíná i Marcela Nováková, v listopadu přišla o tatínka, třeba se tam potkáte. Všichni vzpomínáme.

19. 5. 2022 Katka kzevelova@seznam.cz

Milá sousedko, vzpomínám opět ve čtvrtek, kdy se pravidelně ozvaly vrátka a vy jste šla na nákup. Z nostalgie si občas koupím škvarkovou placku. Vysvětluji kosákum, že jablíčka a slunečnice už nebudou. Jeden se tu obzvlášť rozčiluje. Čápi mají čtyři vejce, líhnutí bude letos až v červnu. Poprosila jsem Romanu o odnož dědečka oleandra. Pozdravujte tam a dejte vědět, jak píše Romana, telefon (chytrou mašinku) tam nemáte, ale jistě je jiná cesta a budu čekat.

18. 5. 2022 Romana a Honza roja.model@volny.cz

Tak už jsi se zase vrátila domů do Lipenců. Ale jinak, než by jsi člověk pomyslel. Život už je prostě takový. A smrt bohužel k životu také patří.
Tak snad se Ti bude na Zbraslavi potom líbit. Alespoň to k Tobě budeme mít blízko. Tak pozdravuj nahoře všechny zvířátka a všechny, kteří už jsou tam společně s Tebou. Mějte se hezky.  Vzpomínají samozřejmě i Ondra s Vojtou.

17. 5. 2022 Romana a Honza roja.model@volny.cz

Dnes je úterý, jsem opět v práci .Večer bych Ti volala, ale už nezavolám. Jak říkám, nahoru není signál přes mobil ani neznám číslo. Tak snad vše seshora vidíš, jak to funguje a snad jsi s námi spokojená.  Jinak se nic zásadního nového nestalo. Tak se měj tam někde dobře.

16. 5. 2022 Romana a Honza roja.model@volny.cz

Tak zase další den bez Tebe. Snad se máš tam nahoře lépe než tady.
Dnes se zatím nic zvláštního nestalo. Jeno jsme Cecilce konečně objednali ten slíbený domeček. Určitě se jí bude líbit, bude mít super probíhačku. Tak se tam měj hezky a všechny pozdravuj. Ve středu za Tebe zavolám Stuchličce k narozeninám, neboj se, nezapomenu.

15. 5. 2022 Romana a Honza roja.model@volny.cz

Tak zase další den bez Tebe. Volala jsem i p. Olince Stuchlove a byla dost překvapená že jsi ji předběhla,. Ale takový je asi život. Moc nám chybíš a pozdravuj tam všechny i naše Robiny c. 1  c. 2.,kocourky Kubu a Pidu. Mějte se hezky, vzpomínáme.

14. 5. 2022 Romana a Honza roja.model@volny.cz

Včera volala teta Synkova, že se Tě chtěla na něco zeptat a zavolat Ti ale ono už není komu volat. Taky ji chybíš jako nám všem. Ani mobil nemá signál až tam nahoru. Tak se tam mějte všichni dobře a čekejte na nás, až přijde náš čas a zase se setkáme.

13. 5. 2022 Dana Reiterová knihovnamilin@volny.cz

Ještě jsem chtěla napsat, že na Vás, milá paní Chládková, vzpomínáme minimálně každý pátek odpoledne, kdy jste se pravidelně stavěla v knihovně a přinesla vždy něco dobrého pro "naše chlupáče" (králíka a morče). Děkujeme za Vaše návštěvy a příjemné hovory nejen o literatuře.

13. 5. 2022 Dana Reiterová knihovnamilin@volny.cz

Jedna z prvních akcí s paní Jitkou Chládkovou v Milíně byla beseda se žáky místní základní školy. V březnovém čísle Milínského zpravodaje o tom vyšel článek:
V úterý 17. února 2009 jsme v milínské knihovně zavzpomínali s žáky 9. třídy ZŠ Milín pod vedením Mgr. Jany Falcmanové na českého spisovatele pana Františka Nepila. 10 února 2009 by se dožil 80 let, kdyby jeho život tak nečekaně neskončil již v r. 1995.
        Na besedu jsme pozvali pravidelnou čtenářku knihovny JUDr. Jitku Chládkovou, která se s panem Nepilem osobně znala a mohla nám tudíž přiblížit některé zajímavé zážitky spojené s jeho osobou.
Na závěr milého povídání jsme si ještě na ukázku pustili z kazety nahrávku nezaměnitelného a podmanivého hlasu „toho vousatého chlapa s duší kluka“.
Pro zájemce o četbu „páně Nepilových mouder a pohlazení po duši“ máme v knihovně výběr z několika jeho knih pro dospělé i děti.
Dana Reiterová, Knihovna Dr. E. Bořického Milín

12. 5. 2022 Romana a Honza roja.model@volny.cz

Dnes jsem Ti tam vložila foto Tvého "dědečka oleandra", který mi poslala Katka. Tak snad Tě to tam nahoře potěší nejen Tebe, ale i babičku s dědou.
Vzpomínáme.

12. 5. 2022 Vojta stargate52@seznam.cz

Opět v práci a jako vždy, kdykoliv píší datum, užívám onen apostrof nad letopočtem, který jsi mě jako malého naučila. Tehdy jsi mi řekla v onom teplem dni, že tak umělečtí malíři, datují svá díla. Já, tehdy plný entuziasmus, jsem si hned toto přisvojil za své, jelikož malování bylo mé oblíbená činnost a každý mi říkával, že budu malířem. Tím možná nejsem, nu což, ale láska k kresbě mi zůstala a také ona malička vzpomínka na ten den, který si připomínám kdykoliv píší datum.

11. 5. 2022 Romana a Honza roja.model@volny.cz

Dneska Honza s Ondrou přivezli zpět do Prahy Tvého Dědečka  - starý oleandr. Vrátil se na místo činu, jenom na jinou zahradu. Také přivezli Tvoje sazeničky jahod a kopretiny. Doufám, že tam nahoře kontroluješ, že je správně zasadíme a budeme zalévat. Měj se hezky, vzpomínáme.

10. 5. 2022 Romana roja.model@volny.cz

Dne je úterý to jsem vždy jezdila do práce a večer jsme si volaly. Bohužel není kam zavolat, do nebe telefon ještě nezavedli. I tak vzpomínáme a nezapomene.

7. 5. 2022 Romana a Honza roja.model@volny.cz

Dnes je Den matek.My už Ti bohužel můžeme věnovat kytičku pouze takto. Maminko, moc T1i děkujeme za vše, co jsi pro nás v životě udělala i když to s námi nebylo vždy jednoduché. Pamatuješ, když jsme si volaly, jak jsem Ti někdy říkala-babulinko, babuso nebo paní doktorko. Ty jsi mi vždy říkala, že mi jednu placnes, protože tohle se přece mamce neříká. Teď bych byla ráda i za to plácnutí. Tak si tam nahoře užijte s babičkou Kotkovou a Kaninskou hezkou oslavu a moc to Neprehanejte. Moc vzpomínáme - Romana, Honza, Ondra  a Vojta i naše zoo.

6. 5. 2022 Romana roja.model@volny.cz

Včera jsi vždy chodila na nákup a poté jsi volala,že už jsi doma a co jsi vše nakoupila. Bohužel tvoje oblíbené,, k obidku byl sulcik s plackou a stopeckou pivicka" již nikdy neuslyším. Telefon tam nahoru bohužel nikdo nezná ale přesto doufám, že nás slyšíš a hlidas nás. Vzpomíná na Tebe i p. Mevaldova, máš pozdravovat její rodiče. Tak se opatrujte a dejte o sobě také vědět, že tam 'nahoře jste v pořádku.

6. 5. 2022 Romana roja.model@volny.cz

Včera jsi vždy chodila na nákup a poté jsi volala,že už jsi doma a co jsi vše nakoupila. Bohužel tvoje oblíbené,, k obidku byl sulcik s plackou a stopeckou pivicka" již nikdy neuslyším. Telefon tam nahoru bohužel nikdo nezná ale přesto doufám, že nás slyšíš a hlidas nás. Vzpomíná na Tebe i p. Mevaldova, máš pozdravovat její rodiče. Tak se opatrujte a dejte o sobě také vědět, že tam 'nahoře jste v pořádku.

5. 5. 2022 Katka kzevelova@seznam.cz

Je čtvrtek. Den nákupu. Škvarkové placky už čekají, ale nedočkaji se. Všichni už to ví a ptají se, 20 let je 20 let. A těch zážitků! Toho vyprávění. Nikdy nezapomenu. Pozdravujte tam nahoře, Britu a vaši kamarádku Elu a pana Horu. Všichni odcházejí a nechávají vzpomínky, které napřed bolí, ale časem vykouzlí úsměv na tváři. Asi to tak má být.

5. 5. 2022 Romana roja.model@volny.cc

Tak jsme se stavili v mlinske knihovna a  vrátili Tvioj vypujcenou knížku, viděli jsme ušáky a přivezli jim něco na zub. Pani Jahodová na Tene moc vzpomínala. Prý jim budeš chybět. Nám také. Nezlob babinku Kotkovou a vašich i vzpomínáme.

4. 5. 2022 Romana roja.model@volny.cz

Dnes nás z obláčku hezky hlidej, jestli dobře.uklzime "domeček Tvého pozemského já,". Vím. že jsi ukld neměla ráda, ale pak jsi vždycky říkala.,jak to voní svěžesti a vzduchem je to paráda. Doufám, že jsi se tam za Duhovym mostem setkala i s našimi pejsky a všemi koníčky. kteří Tobě i mně vstoupili do života - např. IIzabelka,Borek,moje milovaná Perla, huculka Olinka  a další a další. Opatrně pro ně s cukriky víš, že ani u konicku se to nemá přehánět. Tak je tak za mě podrbej mezi ouška a měj se tam na těch nekonečných zelených loukách krásně. Příště dám vědět zase o něčem jiném. Vzpominame.

3. 5. 2022 Vojta stargate52@seznam.cz

Čas oběda a přemýšlím, co dát si... Vzpomínáš, kdykoliv jsem přijel, ses ptala, co bych si dal a já jednohlasně vždy vyřknul "rýže s kari"? Tak prosté a jednoduché jídlo, ale vždy jen a jen od Tebe bylo ta nejlépe udělaná rýže na kari. Nechme si chutnat.

2. 5. 2022 Vojta stargate52@seznam.cz

Jeden se zeptal: "Co se stane, když zemřeme?" Odpovím: "Vím, že ti, kteří nás milují, nás budou postrádat!" - stýská se mi ...

2. 5. 2022 Romana roja.model@volny.cz

Dnes jsme se postarali o Tvoje kytičky, vzali jsme je k nám a už si užívají sluníčka. Dědeček Oleandr už je také na vzduchu a také se bude opět stěhovat zpět do Prahy. Pobrbej za nás zvířátka a měj se tam někde na obláčku dobře. Všichni vzpomínáme. ????????????

2. 5. 2022 Romana roja.model@volny.cz

Tak už tady máme květen. Ty jsi se těšila, až bude už trochu lepší počasí hlavně na sluníčko. To už se objevuje. Ty už jsi nesednes  na lavicku a nebudeš si užívat jeho teplo. Měla jsi rada i naše zverinec který Ti vždycky běžel naproti, když jsi u nás byla. Čekali na nějaké pamlsky. Snad už jsi se přivítala se všemi,kteří odešli před Tebou a hlavně se svými zvířátky nejen Britou, ale Blackem, Kazenem, Kubou  a Adelkou. Pohlad je i za nás a mysli na nás jako my na Tebe. ????❤️ PS - naše capi stále na mašince hlídám, neboj se.

1. 5. 2022 Romana roja.model@volny.cz

Moje milá maminko další den bez Tebe. Pro spoustu tvých známých a kamarádů bylo překvapení, že již nejsi mezi námi. Prý jsi s některými měla v plánu se během pár dní setkat. Bohužel již k tomu nedojde. Pozdravuj tam nahoře všechny naše milované, a ať Tě babička Kotkova moc nehoni. Moc se nám všem stýská a vzpomínáme. Spí sladce.  

30. 4. 2022 Romana roja.model@volny.cz

Milá maminko,odpocivej v pokoji a tam někde nahoře na obláčku nezapomeň, že na Tebe mysli nejen Tvoje dcera s rodinou, ale Adélka a Keliska a Cecilka s Robinem. A nyní jsi se již možná už za Duhovym mostem setkala i se svojí Brituskou. Tak ať Tě tam moc nezlobi., ????

Napsat vzpomínku

Důležité odkazy

Všechno důležité vám pošleme

Všechno důležité vám pošleme

Jednou měsíčně rozesíláme Kaleidoskop – souhrn všeho zajímavého dění kolem Cesty domů. Přihlaste se k odběru a nic vám neuteče.

Prohlédnout
Portál Umírání.cz

Portál Umírání.cz

Praktické rady a informace v nelehké životní situaci najdete na informačním portálu pro nemocné, pečující a pozůstalé provozovaném Cestou domů.

Prohlédnout
Poradna

Poradna

V internetové poradně Umírání.cz odpovídají lékaři, sociální pracovníci, psychoterapeuti a právnička na vaše otázky.

Prohlédnout
Cesta domů

Cesta domů

Provozujeme domácí hospic a poradnu pro nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny. Přispíváme ke společenským změnám s cílem zlepšit péči o lidi na konci života.

Prohlédnout